Z wizytą w Sulejówku i Radomiu.

W poniedziałek Poseł Małgorzata Gosiewska odwiedziła Sulejówek, gdzie spotkała się z Burmistrzem Sulejówka Arkadiuszem Śliwą oraz Radnym Miasta Sulejówek Danielem Dąbrowskim. Jednym z najpoważniejszych, trapiących miasto problemów było zadłużenie, powstałe w wyniku nierozsądnie zaciąganych przez poprzednie władze kredytów kupieckich. Dzięki podjęciu przez Pana Burmistrza racjonalnych planów naprawczych, dziś Sulejówkowi udało się uniknąć nadzoru komisarycznego.

Kolejnym z problemów jest kwestia nieracjonalnego podziału administracyjnego, przez który mieszkańcy Sulejówka, z których wielu na co dzień pracuje w Warszawie i z którą czują się trwale związani, musi np. jeździć do sądu do Lublina.

Na terenie Sulejówka znajduje się ponad 100 pomników przyrody, starych, sędziwych dębów. Dla Sulejówka jest to powód do dumy, ale też, w związku z brakiem odpowiednich przepisów, spore utrapienie. Jak się okazało nie ma dziś instytucji władnej wydać pozwolenie na budowę kanalizacji czy altany w odległości 10 m od sędziwego drzewa. Poseł Małgorzata Gosiewska obiecała podjąć interwencję w tej sprawie.

Po południu Pani Poseł spotkała się z przedstawicielami polskich leśników, rozmawiając o problemach nękających Lasy Państwowe.

Złożyła również kwiaty pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu.

20140407_165219

Poseł Małgorzata Gosiewska, Radna Miasta Radom Małgorzata Półbratek oraz Radny Miasta Radomia Marek Szary składają kwiaty pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

Wieczorem wzięła udział w spotkaniu świątecznym organizowanym przez Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu.

IMG_0998

IMG_0993

Spotkanie świąteczne członków i sympatyków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu.

WebRep
currentVote
noRating
noWeight