Wystawa “Warto być Polakiem” w Mińsku Mazowieckim

Wystawa “Warto być Polakiem”, której towarzyszą ciekawe wykłady i spotkania, gości w Mińsku Mazowieckim. W ramach wystawy, 20 czerwca o godz. 18 odbyło się spotkanie z Panią Poseł Małgorzatą Gosiewską.

Serdecznie zapraszam wszystkich z Państwa do odwiedzenia wystawy i refleksji.

– – –

“Podstawową bazą dokumentacyjną, na której oparto wystawę, są najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty przemówień, wykładów, listów i wywiadów Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010, opatrzonych fotogramami z okresu prezydentury. Ekspozycja ukazuje również dzieciństwo, okres działalności niepodległościowej w PRL oraz pozostałe etapy działalności publicznej śp. Lecha Kaczyńskiego, do momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 23 grudnia 2005 roku.

Wystawa obrazuje sposób myślenia Prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach, przedstawiając katalog wartości, do których się odwoływał oraz wskazywane przezeń cele i zadania.

Ekspozycja, podobnie jak wcześniej opublikowana książka „Warto być Polakiem”, zachęca do refleksji nad myślą polityczną Lecha Kaczyńskiego – właśnie dzisiaj, będąc naszą wspólną spuścizną, ukazuje jak trafne i aktualne jest przesłanie myśli Lecha Kaczyńskiego w czasach niepewnych dla Polski i całej Europy.

Celem wystawy jest refleksja nad niemającym precedensu dramatem państwa, tragicznie przerwaną prezydenturą oraz utratą elit państw. Projekt jest przede wszystkim przesłaniem dla potomnych, ocaleniem od zapomnienia i przemilczenia. Jest także propozycją dla Rzeczypospolitej, dla młodych pokoleń Polaków – dla nas była i pozostanie inspiracją i źródłem nadziei”. (Informacja  ze strony organizatora)


Więcej o wystawie na stronie: Warto być Polakiem oraz Facebook.