Wystawa fotografii pana Piotra Pajewskiego “WARSZAWA Z LOTU PTAKA”

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w wystawie fotografii pt.”Warszawa z lotu ptaka”, która jest dziełem Piotra Pajewskiego – fotoreportera i grafika komputerowego.

Zaprezentowane zdjęcia przedstawiają stolicę Polski widzianą z dużej wysokości. Autor wykonywał zdjęcia z dachów wieżowców, wysokich pięter (choćby Hotelu Mariott lub tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki) a nawet z pokładów samolotów, gdzie wykonywał loty nad Warszawą. Fotografie powstały na przestrzeni lat: 2003-2015, czyli od samego początku przygody autora z fotografią.

Cykl 30 fotografii będzie można oglądać od 4 stycznia 2016 r. w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy na Al. Solidarności 90.

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej Autora.

Piotr Pajewski należy do prestiżowego Stowarzyszenia Polskich Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jest autorem wielu wystaw fotograficznych na terenie Warszawy. Zajmuje się zawodowo fotografią i grafiką komputerową. Obecnie współpracuje  z Tygodnikami PASSA i POŁUDNIE, i innymi instytucjami z całej Polski, świadcząc usługi z zakresu obsługi graficzno-fotograficznej.

Przez długi czas był zatrudniony w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w charakterze grafika komputerowego, fotografa oraz informatyka obsługując strony internetowe Instytutu, (min. www.pogodynka.pl). W IMGW – pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej związku zawodowego NZZ SOLIDARNOŚĆ przy komisji zakładowej – region Mazowsze.

Pracując w IMGW współpracował jako fotograf z Urzędem Dzielnicy Ursynów i Tygodnikiem SĄSIEDZI. W latach 2007-2009 był zatrudniony jako fotoreporter prasowy w Tygodniku PASMO. W latach 1998-1999 odbywał roczne staże jako grafik komputerowy oraz operator DTP (uczeń Technikum Poligraficznego) W Redakcjach: Trybuny oraz Rzeczpospolitej.

W latach 2000-2004 studiując w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, pracował w Studiu Graficznym ACTIVA, w którym zarządzał bankiem zdjęć oraz współtworzył materiały graficzne do takich filmów jak: Quo Vadis, Przedwiośnie, Stara Baśń, Pianista i wiele innych. W ACTIVA STUDIO do jego zadań należało również prowadzenie kampanii reklamowych amerykańskich dystrybutorów: Columbia, Century Fox oraz Buenavisty. Ogólnie przeprowadził ponad sto kampanii reklamowych. Ponadto projektował napisy początkowe (intro) do filmu „Quo vadis” pod czujnym okiem prof. Rosława Szaybo.

W młodych latach jeszcze jako fotograf amator, był laureatem wielu konkursów fotograficznych. W późniejszych latach, już jako fotograf profesjonalista był  jurorem w konkursach fotograficznych. W konkursie Fundacji PRIMUS pod patronatem Burmistrza Ursynowa, przewodniczył komisji jury.

W roku 2003 jego strona z fotografią została Złotą Stroną Tygodnika Wprost. W roku 2010 był kandydatem do Rady Dzielnicy Ursynów z ramienia Platformy Obywatelskiej, której członkiem jest od stycznia 2008 roku.