Wystawa fotograficzna “Bliżej chmur”

„Bliżej chmur” to wystawa fotograficzna Jerzego i Piotra Pajewskich, której bohaterami są warszawskie wieżowce, zróżnicowane architektonicznie, królujące ponad naszymi głowami. Od lat wzbudzają skrajne emocje, od zachwytów po niechęć. Autorzy wystawy uchwycili w obiektywie zarówno najmłodsze i najnowocześniejsze wysokościowce jak i te najpopularniejsze, jakim niewątpliwie jest Pałac Kultury i Nauki. Autorami wystawy są ojciec i syn. Mistrz i Uczeń. Obaj zafascynowani fotografią i Warszawą – nie tylko pod względem architektonicznym. Efekty ich pasji można oglądać w holu głównym Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przy al. Solidarności 90 w dniach 8.09 – 31.10.2014.

 

Piotr Pajewski należy do prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jest autorem wielu wystaw fotograficznych na terenie Warszawy. Zajmuje się zawodowo fotografią i grafiką komputerową. Obecnie współpracuje  z Tygodnikiem POŁUDNIE, i innymi instytucjami z całej Polski, świadcząc usługi z zakresu obsługi graficzno-fotograficznej. Przez długi czas był zatrudniony w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w charakterze grafika komputerowego, fotografa oraz informatyka obsługując strony internetowe Instytutu, (min. www.pogodynka.pl, www.imgw.pl oraz stronę intranetową Instytutu). W IMGW – pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej związku zawodowego NZZ SOLIDARNOŚĆ przy komisji zakładowej – region Mazowsze.

Pracując w IMGW współpracował z Tygodnikiem SĄSIEDZI jako fotoreporter. W latach 2007-2009 był zatrudniony jako fotoreporter prasowy w Tygodniku PASMO. W latach 1998-1999 odbywał roczne staże jako grafik komputerowy oraz operator DTP (uczeń Technikum Poligraficznego) W Redakcjach: Trybuny oraz Rzeczpospolitej.

W latach 2000-2004 studiując w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, pracował w Studiu Graficznym ACTIVA, w którym zarządzał bankiem zdjęć oraz współtworzył materiały graficzne do takich filmów jak: Quo Vadis, Przedwiośnie, Stara Baśń, Pianista i wiele innych. W ACTIVA STUDIO do jego zadań należało również prowadzenie kampanii reklamowych amerykańskich dystrybutorów: Columbia, Century Fox oraz Buenavisty. Ogólnie przeprowadził ponad sto kampanii reklamowych. Ponadto projektował napisy początkowe (intro) do filmu „Quo vadis” pod czujnym okiem prof. Rosława Szaybo. W młodych latach jeszcze jako fotograf amator, był laureatem wielu konkursów fotograficznych. W późniejszych latach, już jako fotograf profesjonalista był  jurorem w konkursach fotograficznych. W konkursie Fundacji PRIMUS pod patronatem Burmistrza Ursynowa, przewodniczył komisji jury. W roku 2003 jego strona z fotografią została Złotą Stroną Tygodnika Wprost.

 

Współautorem wystawy jest również Jerzy Pajewski, który urodził się w Gdańsku. Należy do prestiżowego Stowarzyszenia Polskich Mediów. Od kilkudziesięciu lat zawodowo zajmuje się nauczaniem młodzieży, prowadząc lekcję z zakresu przedmiotów ścisłych. Do szkoły podstawowej uczęszczał w białostockiej wsi – Poryte Włościańskie, gdzie spędził dzieciństwo. Szkołę średnią – Technikum Poligraficzne ukończył w Warszawie. Następnie podjął studia na Politechnice Warszawskiej – wybrał kierunek elektronika. Będąc studentem, prowadził sekcję fotograficzną w Harcerskim Ośrodku Wodnym. Następnie kierował pracownią fotograficzną w Osiedlowy Domu Kultury na Natolinie. Fotografią zajmuje się od najmłodszych lat. Tą wspaniałą dziedziną zainteresował starszego syna Piotra Pajewskiego, z którym ma przyjemność zaprezentować wystawę fotografii.

 

Więcej szczegółów o autorach wystawy fotografii: www.piotrpajewski.pl

BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (11) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (12) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (13) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (14) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (1) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (2) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (3) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (4) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (5) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (6) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (7) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (8) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (9) BLIZEJ CHMUR - Piotr i Jerzy Pajewscy (10)