Wizyta w Gruzji – W Geście Solidarności

W dniach 4 – 6 września poseł Małgorzata Gosiewska towarzyszyła posłowi do Parlamentu Europejskiego profesorowi Zdzisławowi Krasnodębskiemu podczas oficjalnej wizyty Eurodeputowanego w Gruzji.

Parlamentarzyści odbyli szereg znaczących spotkań. Spotkali się z liderem Zjednoczonego Ruchu Narodowego Dawidem Bakradze. Wzięli też udział w widzeniu z wtrąconymi bezprawnie do gruzińskiego więzienia byłym Premierem Gruzji Vano Merabishvili i byłym Burmistrzem Tibilisi Gigi Ugulava.

O swoich odczuciach związanych z pobytem w Gruzji politycy poinformowali na konferencji prasowej i spotkaniu w Bibliotece Saakashvilego. Wyrazili swą ogromną troskę o gruziński Naród i złożyli deklaracje o wsparciu dla społeczeństwa Gruzji, które tak odważnie walczy o Prawdę i Sprawiedliwość.

 

IMG_9332232037972

– Ta wizyta była niezwykle ważna. Wiele cennych spotkań, rozmów. Były rozmowy o przyszłości polskiej szkoły w Tibilisi. Również spotkaliśmy się z Rusudan Kikaleishvili – wielką bohaterką dramatycznych dla Gruzji lat rządów Szewarknadze. Ta wizyta to był nasz Gest Solidarności – podkreśla poseł Małgorzata Gosiewska.