Wizyta Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Gruzji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Gruzji przed południem spotkał się z Vano Merabishvili, byłym premierem Gruzji, który przebywa w zakładzie karnym.

Warunki w jakich przebywa były premier Gruzji są niewyobrażalne. Takich praktyk nie spotyka się w cywilizowanym świecie. Były premier jest pozbawiony kontaktu ze światem, przebywa w małej celi. Ta wizyta była wstrząsająca – powiedział po spotkaniu Jarosław Kaczyński. – Sytuacja w Gruzji jest bardzo niepokojąca, czego przykładem jest właśnie kwestia byłego premiera Gruzji i warunków w jakich jest dziś przetrzymywany – mówił prezes PiS 

Spotkanie z Vano Merabiszwilim trwało zaledwie pól godziny – na więcej nie pozwoliły władze. Posłowie i eurodeputowani PiS, którzy towarzyszą Jarosławowi Kaczyńskiemu w Tbilisi zapowiedzieli poruszenie kwestii warunków w jakich przetrzymywany jest Merabiszwili na forum polskim, UE oraz Rady Europy.

   – Ta sprawa musi być nagłośniona. Będziemy interweniowali w tej kwestii. Jarosław Kaczyński chce odnieść się do tego podczas dzisiejszego spotkania z premierem Gruzji – zapowiedziała poseł Małgorzata Gosiewska. 

Jarosław Kaczyński spotkał się również z przedstawicielami partii UNM, Giorgim Baramidze, Giorgim Kandelaki oraz Zurabem Japaridze.

 

Po południu odbyła się uroczystość odznaczenia Jarosława Kaczyńskiego Orderem św. Jerzego przez Prezydenta Gruzji Michaiła Saakashvili. W uroczystości uczestniczyli także licznie przybyli reprezentanci Gruzińskiej Polonii.

Order Zwycięstwa Św. Jerzego został wprowadzony w roku 2004, jest drugim najwyższym gruzińskim odznaczeniem. Przyznawany jest osobom, które brały znaczący udział w zwycięskich bitwach.

Po uroczystościach nastąpio wspólne złożenie kwiatów pod pomnikiem śp. Lecha Kaczyńskiego.

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.