Tbilisi – Gigi Ugulava wreszcie Wolny!

– To piękna wiadomość. Do końca, choć bywały chwile zwątpienia nie traciłam nadziei, że tak się stanie. Że zwycięży Sprawiedliwość – tak poseł Małgorzata Gosiewska komentuje fakt, że 17 września więziony bezprawnie były mer Tbilisi Gigi Ugulava , odzyskał wolność.

Gigi Ugulava   – więzień polityczny reżimu Bidziny Iwaniszwilego, bliski współpracownik prezydenta Saakaszwilego był przetrzymywany w areszcie sprzecznie z gruzińską Konstytucją. Tak było od ponad czternastu miesięcy.

16 września wieczorem, po tym jak Trybunał Konstytucyjny orzekł o bezprawnym przetrzymywaniu Gigi Ugulawy, pod więzieniem rozpoczął się protest. Tłumy w ten sposób domagały się uwolnienia Gigi Ugulavy.

 

safe_image

– I właśnie ci odważni ludzie wieczorem 17 września przywitali swego bohatera na wolności. To ważna chwila, która daje nadzieję, że inni bohaterzy też odzyskają wolność. Myślę tutaj o byłym Premierze Gruzji Vano Merabishvili. Dzisiejszy dzień daje dalszą siłę do działania, by pomóc temu obrońcy Prawdy – mówi poseł Małgorzata Gosiewska.