Szacunek do Repatriantów ma dwie Twarze – PiS i PO…

24 września na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych PO przegłosowała przekazanie 1,266 mln zł z rezerwy celowej budżetu “Pomoc dla repatriantów” na zwiększenie planu wydatków budżetu państwa „Pomoc dla cudzoziemców, z przeznaczeniem na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegającym się o nadanie statusu uchodźcy”.

– Właśnie naszym Rodakom czekającym na pomoc PO w ten sposób odebrała nadzieję. To skandal! – tak komentowała tę sytuację w czwartek poseł Małgorzata Gosiewska.

Czwartek obfitował w Sejmie w tak ohydne wiadomości dla Repatriantów. Tego dnia odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, o zwołanie którego kilkakrotnie wnosiła poseł Małgorzata Gosiewska. Posiedzenie było poświęcone pracom podkomisji nadzwyczajnej powołanej dla rozpatrzenia projektu ustawy o powrocie do Polski naszych rodaków deportowanych i zesłanych przez władze ZSRR. – To nie było przedstawienie sprawozdania, tylko szopka która była niczym innym, jak faktycznym wyrzuceniem do „ poselskiego kosza” obywatelskiego projektu ustawy Płażyńskiego o pomocy dla repatriantów – mówi poseł Małgorzata Gosiewska.

–  Tego samego dnia PO przegłosowała przeniesienie pieniędzy na repatriantów na wydatki dotyczące uchodźców. W piątek ( 25 września) robiliśmy wszystko, by zmienić ten stan rzeczy. Mocne, konkretne wystąpienie naszej partyjnej koleżanki poseł Elżbiety Rafalskiej uratowało sytuację. Prawo i Sprawiedliwość kolejny raz obroniło ludzi, którzy od dawna czekają na pomoc od rządu PO – PSL. Czekają bezskutecznie. Brutalnie wywiezieni z Ojczystej Ziemi kolejny raz doświadczyli brutalności. Jak długo Ci ludzie jeszcze będą musieli czekać na pomoc, na wsparcie, na powrót do Ojczyzny? Dlaczego rząd PO- PSL pozwala, by tak cierpieli? Trzeba zrobić wszystko, by zmienić ten koszmarny stan rzeczy – podkreśla poseł Małgorzata Gosiewska, która od lat walczy o zapewnienie godnego powrotu repatriantów do Ojczyzny.