Sytuacja w Palestynie

Polityka Izraela wobec Palestynczykow… Oglądając “polską” telewizje możemy wysnuć wnioski bardzo dalekie od rzeczywistości, w której żyją Palestyńczycy. Usłyszymy o terrorystach z Hamasu nieustannie atakujących państwo Izrael. Nie zobaczymy postów granicznych, które muszą przekraczać by przejechać z miasta do miasta, jeśli w ogóle otrzymają na to zgodę, ograniczeniach w dostawie wody. Nie zobaczymy murów otaczających osiedla żydowskie, dróg oddzielajacych domy Palestynczykow od ich pól uprawnych z zakazem ich przekraczania czy wyburzeniach ich domów… Nie zobaczymy tragicznych zdjęć ze Strefy Gazy.

Tymczasem kilka dni temu napisał do nas Josef – chłopiec ze Strefy Gazy. Brał udzial w projekcie, który Pani Poseł realizowła pod patronatem Prezydenta Lecha Kaczynskiego. W 2009 r., po straszliwej wojnie udało się przywieźć do Polski ponad 70 dzieci.  Josef był jednym z nich.

Dziś prosi o pomoc. Boi się. Nie chce ginąć.

By zrozumieć to co dziś dzieje się w Strefie Gazy warto jest się cofnąć do materiału zrealizowanego w 2009 r. przez Telewizje Trwam. Gośćmi programu były dzieci. Opowiadały o tym, co przeżywały w czasie ofensywy izraelskiej 4 lata temu. Dziś ten koszmar wrócił i znowu cierpią niewinni ludzie. Cierpią, patrzą na cierpienie innych, giną…