Poseł Małgorzata Gosiewska wzięła dziś udział w organizowanym przez Nadleśnictwo Radom Święcie Lasu.
Tradycja tego święta sięga października 1921 r., kiedy to ówczesny Sejm przyjął ustawę zapoczątkowującą idee organizacji Święta Lasu. Zobowiązywała ona młodzież szkolną do sadzenia drzew głównie przy drogach. W zamyśle ustawodawcy akcje te miały scalić rozczłonkowane przez lata zaborów Państwo Polskie.
W 1933 r. za zgodą ministra zorganizowano pierwsze Święto Lasu, nie rezygnując przy tym z tradycji sadzenia drzew przy drogach. Święto swoim patronatem objął Prezydent Mościcki. W przygotowania włączony został również rząd oraz władze samorządowe.
29 kwietnia 1933 r. w Radomiu zorganizowano pierwsze Święto Lasu, które oprócz części oficjalnej składało się także z sadzenia drzew przy drodze publicznej. Ale już rok później uczestnicy Święta Lasu spotkali się tak jak my dzisiaj w radomskim Lesie Kapturskim.
Po wojnie wrócono do tradycji Święta Lasu, ale z czasem święto to traciło na znaczeniu.
W 2012 r. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wrócił do pomysłu podniesienia rangi tego święta, które w tym samym roku zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta RP.
Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu
W 1933 r. wydany został specjalny, w całości poświęcony tematyce Święta Lasu, numer Tygodnika Radomskiego. Pomimo, iż upłynęło już ponad 80 lat, zmieniły się metody dbania o lasy, to cele tam zawarte są wciąż aktualne.
Krótka instrukcja sadzenia lasów.
Poseł Małgorzata Gosiewska sadzi dwuletni dąb pod czujnym okiem leśników oraz uczniów radomskiej szkoły podstawowej.