Spotkanie z przedstawicielami CKW w Gruzji

23 maja br. Pani Poseł Małgorzata Gosiewska, Przewodnicząca Polsko-Gruzińskiej Grupy Parlamentarnej, wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Centralnej Komisji Wyborczej w Gruzji, przebywających w Polsce na zaproszenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

W spotkaniu wzięli udział Pani Nino Goguadze, Przewodnicząca Stałej Komisji Administracji Wyborczej ds. Równouprawnienia oraz Pan Giorgi Kalandarishvili, reprezentujący Stałą Komisję Administracji Wyborczej ds. Równouprawnienia.

Rozmowy dotyczyły sytuacji w Gruzji oraz przygotowań do planowanych na październik wyborów prezydenckich. Strona polska zaznaczyła, że ma nadzieję, że wybory te przeprowadzone zostaną w sposób równie demokratyczny jak parlamentarne. Polscy parlamentarzyści obserwowali je jako osobna misja, zorganizowana pod przewodnictwem Poseł Małgorzaty Gosiewskiej.

Pani Poseł wyraziła również nadzieję na możliwość udziału polskich parlamentarzystów w roli obserwatorów w zbliżających się wyborach prezydenckich.