Spotkanie z Młodzieżowym Klubem Gazety Polskiej

W środę 25.01 w Księgarni Gazety Polskiej odbyło się spotkanie Pani Poseł Małgorzaty Gosiewskiej z Młodzieżowym Klubem Gazety Polskiej. Warszawska posłanka Prawa i Sprawiedliwości, opowiedziała zebranym o swojej pracy w Kancelarii śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Usłyszeliśmy wiele wzruszających historii dotyczących działań charytatywnych, związanych głównie z pomocą poszkodowanym w działaniach wojennych oraz kataklizmach. Pani Gosiewska wspominała moment gdy Polska przyjęła pod swoje skrzydła dzieci gruzińskie oraz te pochodzące ze Strefy Gazy, nazwała ich Ambasadorami Polski w ich krajach. Wspomnienia ogarnęły także pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti.

Najbardziej bulwersujące były jednak uwagi Pani Poseł, dotyczące działań, a właściwie ich braku ze strony rządu w związku z inicjatywami prezydenckimi w sferze charytatywnej. Na koniec zebrani zadawali pytania dotyczące jej spojrzenia na Prezydenta Kaczyńskiego jako osobę prywatną, ale także poruszono ważną kwestię opieki Państwa Polskiego nad grobami poległych w czasie II WŚ Polaków, którzy polegli na zachodzie. Pani Poseł obiecała że odwiedzi nas jeszcze w przyszłości ze slajdami z różnych podróży odbytych w czasie pracy w Kancelarii, chyba wszyscy nie możemy się już doczekać !

Źródło:  Strona internetowa Młodzieżowego Klubu Gazety Polskiej: http://www.mlodziezowyklubgp.pl/2012/01/spotkanie-z-malgorzata-gosiewska/