Spotkanie z byłym Premierem Gruzji Vano Merabishvili

26 sierpnia br. Poseł Małgorzata Gosiewska spotkała się z przebywającym w więzieniu od 21 maja br. byłym Premierem Gruzji Vano Merabishvili. To już drugie takie spotkanie – pierwsze, w którym udział wziął Jarosław Kaczyński, odbyło się 30 lipca 2013 r. (kliknij, by przeczytać więcej o tym spotkaniu)

Premier Merabishvili przebywa w małej jednoosobowej celi i pozbawiony jest jakiegokolwiek kontaktu z rodziną. Od dnia zatrzymania tylko raz zgodzono się na spotkanie z żoną. Uniemożliwia się nie tylko spotkanie, ale i kontakt telefoniczny. Jest to ewidentne łamanie podstawowych zasad wynikających z Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Spotkanie trwało pół godziny. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Gruzji, zbliżających się wyborów prezydenckich. Premier dziękował za wsparcie ze strony społeczności międzynarodowej, a w sposób szczególny polskim politykom. Podkreślił, że bez tego wsparcia warunki, w jakich przebywa byłyby jeszcze trudniejsze.

Premier był też żywo zainteresowany sytuacją w Polsce.

Na zdjęciu Vano Merabishvili oraz Poseł Małgorzata Gosiewska. Zdjęcie zrobione podczas wizyty Pani Poseł w Gruzji, przed zatrzymaniem byłego Premiera.