Spotkanie “Wojna Rosyjsko-Gruzińska. Kulisy konfliktu”.

Młodzieżowy Klub „Gazeta Polskiej” w Warszawie oraz poseł Małgorzatą Gosiewską
zapraszają na spotkanie

Wojna Rosyjsko-Gruzińska. Kulisy konfliktu.

Spotkanie z Andrzejem Mellerem – korespondentem wojennym, reporterem, podrożnikiem
oraz  projekcja filmów.

 

Zapraszamy 9 sierpnia o godz.: 19.00
 Klub Hybrydy
ul. Złota 7/9 Warszawa
Wstęp Wolny!!!

_________________________________________________________________________________

‎”Jest czerwiec 2008 roku. Od wiosny na gruzińsko-abchaskiej granicy w górach Kaukazu jest niespokojnie. Gruzini, Abchazi, Osetyjczycy, ale także Czeczeńcy, którzy śledzą ruchy armii rosyjskiej po północnej stronie gór, zaczynają przepowiadać wybuch nowego konfliktu w regionie. Śledzę całe zamieszanie w sie- ci i w końcu postanawiam jechać na Kaukaz. Jestem pełen obaw, ale mam nadzieję, że wojna jednak nie wybuchnie. Gruzja dopie- ro co zaczęła podnosić się po latach wojen, niepokojów społecz- nych i zapaści ekonomicznej. Parę lat wcześniej byłem świadkiem rewolucji róż i dopinguję prozachodniej drodze, jaką obrał prezydent Micheil Saakaszwili.
Pakuję plecak z myślą, że opuszczam Warszawę na dwa, maksimum trzy miesiące. Nie uwierzyłbym, gdyby ktoś starał się mnie przekonać, że trzy lata później nadal będę poza domem. Na dodatek na północy Sumatry.”

Tak zaczyna swoją książkę Andrzej Meller. 9 sierpnia w Hybrydach opowie nam o wojnie rosyjsko- gruzińskiej. Można tez będzie zakupić książkę i otrzymać do niej wpis autora.