Śp. Barbara Szendzielarz spocznie jednak w grobie swojego ojca!

Dzięki „cegiełkom” ludzi dobrej woli uda się godnie spełnić ostatnią wolę córki Bohatera, który dla Ojczyzny poświęcił życie własne  oraz swoich najbliższych.

Pogrzeb śp. Barbary Szendzielarz, córki legendarnego „Łupaszki” odbędzie się w najbliższy piątek 13. kwietnia. Msza Święta rozpocznie się o godz. 13.30 w Kościele Polowym Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15. Następnie o godz. 15.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Powązki Wojskowe.

Ostatnią wolą śp. Barbary było pochowanie Jej w symbolicznej mogile swojego ojca na Warszawskich Powązkach Wojskowych. Na przeszkodzie stanęły jednak względy finansowe. Barbara Szendzielarz swoich dni dożywała w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, którego nie było stać na poniesienie kosztów pochówku ze skromnego zasiłku pogrzebowego. Pieniądze te nie starczały nawet na pochowanie na Cmentarzu Północnym!

Dlatego też, na prośbę znajomych i przyjaciół, Poseł na Sejm RP Małgorzata Gosiewska wystosowała apel do ludzi dobrej woli o pomoc w wypełnieniu ostatniej woli śp. Barbary Szendzielarz. Apel spotkał się z niezwykle szerokim odzewem. Wpłynęło ponad 300 maili… i mnóstwo telefonów z prośbą o wskazanie formy pomocy w organizacji pogrzebu.

Zgrupowania kombatanckie i poczty sztandarowe pragnące wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych proszone są o zgłaszanie się do organizatorów:
Tel. +48 500 190 256.
e-mail : biuro@malgorzatagosiewska.pl

Więcej informacji udziela Biuro Poselski Małgorzaty Gosiewskiej, tel. 22 620 28 58