Sondaż przedwyborczy – wybory w Elblągu

W opublikowanym przez portal wybory-elblag.pl sondażu dotyczącym wczorajszej debaty Wilk (PiS) – Gelert (PO), w którym zadano pytanie: który z kandydatów wygrał debatę? Jerzy Wilk uzyskał 71%, Elżbieta Gelert 21%. 8% ankietowanych odpowiedziało, że nie ma zdania. Sondaż przeprowadzony został bezpośrednio po debacie.

Sondaże przedwyborcze już od dłuższego czasu pokazują, że Elblążanie mają dość złej władzy. Odrzucili złego gospodarza, odrzucili rządy PO. 

Po tak złym dla Elbląga czasie, miasto potrzebuje dobrego gospodarza. Dlatego tak ważna dla Elbląga jest wygrana  Jerzego Wilka, który zapewni prawdziwą i realną zmianę. 

“Jeśli w Elblągu wygra kandydat PiS i w Polsce uda nam się przejąć władzę, to będziemy zabiegać o inwestycje, które służą ludziom i przynoszą miejsca pracy – powiedział w ostatni czwartek Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odwiedził w ostatni czwartek elbląską stocznię rzeczną. Przedsiębiorstwo, prowadzone przez współwłaściciela Andrzeja Kobylarza, zatrudnia 20 osób i zajmuje się remontem jednostek, a także eksportem materiałów budowlanych do obwodu kaliningradzkiego i importem stamtąd węgla.

Podczas konferencji prasowej na terenie stoczni Jarosław Kaczyński powiedział, że takich przedsiębiorstw, przynoszących miejsca pracy dla elblążan, może powstać więcej, jeśli tylko zrealizowany zostanie projekt powstały za rządów PiS – przekop Mierzei Wiślanej.

 „Jeśli zostanie przekopana Mierzeja Wiślana i jeżeli powstanie tutaj port, to takich zakładów będzie mogło być dużo więcej, a ten zakład pracy będzie dużo większy niż w tej chwili. Będzie mógł rozwijać się tu biznes na dużą skalę, na taką skalę, która będzie miała znaczenie dla tego miasta, dla regionu, nawet dla Polski” – powiedział Kaczyński.

„To jest dziś najważniejsze, ten planowany przekop, to nie są inwestycje prestiżowe, to nie są swego rodzaju zabawy, na które może sobie pozwolić kraj, gdzie jest bardzo duże bogactwo. To jest działanie dla ludzi, dla rozwiązywania konkretnych spraw w tej chwili najważniejszych, czyli sprawy bezrobocia (…) emigracji Polaków” – zaznaczył Kaczyński.

Kandydat PiS na prezydenta miasta powiedział, że właśnie takich przedsiębiorstw, zarówno małych i dużych, jak ta stocznia powinno być w Elblągu więcej.

„Inwestor wyłożył swoje środki i stworzył 20 miejsc pracy. Aby takie zakłady powstały muszą być sprzyjające warunki. Władza musi chcieć rozmawiać i stwarzać te okazje do powstania miejsc pracy”- dodał Wilk.

Prezes stoczni rzecznej Andrzej Kobylarz podziękował Jerzemu Wilkowi za wsparcie i doradztwo, jakiego udzielił mu, gdy przejmował w ubiegłym roku nieruchomość od miasta. 

7 lipca, w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenta Elbląga kandydat PiS zmierzy się z kandydatką PO Elżbietą Gelert. 

Źródło: www.pis.org.pl