Prasa o poparciu udzielonym Małgorzacie Gosiewskiej

1) wp.pl: Były prezydent Gruzji Micheil Saakashvili z prywatną wizytą w Radomiu

2) Radio Plus: Micheil Saakashvili w Radomiu

3) Nasz Dziennik: Saakashvili złożył kwiaty przed pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich

4) 6 rodzajów politycznego “popieracza”: 300polityka

5) wPolityce.pl: Gruziński sojusznik Małgorzaty Gosiewskiej. Micheil Saakashwili wsparł kandydatkę PiSu

 

 

Konferencja prasowa w Hotelu Bristol:

– Jestem w drodze z Ukrainy do USA. Zatrzymałem się w Polsce, żeby odwiedzić swoich przyjaciół, m.in. Małgorzatę Gosiewską – mówił były prezydent Gruzji w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.|

Micheil Saakaszwili odwiedził Polskę wracając z Ukrainy, gdzie obserwował konflikt pomiędzy separatystami a legalnymi władzami Ukrainy. Jego zdaniem Władimir Putin próbuje swoje siły na Ukrainie, a kolejnymi ofiarami działań mogą być państwa bałtyckie: – Putin chce zniszczyć NATO. Zacznie od państw bałtyckich – uważa były prezydent Gruzji, którego kraj został zaatakowany przez Rosjan w 2008 roku.

Jak uważa Saakaszwili sytuacja u naszego wschodniego sąsiada jest bardzo trudna i nie ma on wątpliwości, że za działaniami separatystów na wschodzie Ukrainy stoi Rosja. Prezydent Saakaszwili uważa, że Ukraina powinna jak najszybciej przeprowadzić reformy, a wsparcie w tym zakresie powinna proponować Europa.

Prezydent Gruzji przypomniał również o roli Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w procesie samostanowienia narodów w Europie Środkowo-Wschodniej.