Polecam wywiad Adama Zawadzkiego na Salon24

Jolanta Szczypińska: Niesiołowski do kobiet – Pisowskie ścierwa

O „pisowskich ścierwach“, kulturze wobec kobiet Stefana Niesiołowskiego oraz tabloizacji polityki rozmowa z posłanką PiS Jolantą Szczypińską.

 

Adam Zawadzki: Podczas wczorajszych demonstracji NSZZ Solidarność przed Sejmem poseł Stefan Niesiołowski zaatakował dziennikarkę Ewę Stankiewicz. Okazuje się, że tego typu zachowanie to nie jedyna aktywność kulturalna posła Niesiołowskiego. Czy czuje sie pani “pisowskim ścierwem”?

Jolanta Szczypińska: Naprawdę trudno jest mi komentować tak prymitywne i chamskie wypowiedzi posła , ale też przecież byłego marszałka Niesiolowskiego, który wczoraj z furia zaatakował również mnie i poseł Annę Fotyge, nazywając nas właśnie w ten sposób. Miało to miejsce po incydencie z Ewą Stankiewicz. Poseł Niesiołowski był wzburzony. W publicznej rozmowie z poslankami PO stwierdził, że demonstrujący pod Sejmem związkowcy to „pisowskie bydło“. Gdy zwróciłam mu uwagę, aby się uspokoił to nadal znieważał demonstrujacych związkowców. To wtedy właśnie użył wobec nas określenia „pisowskie ścierwa“. Podeszła do nas równiez poseł Dorota Arciszewska , która probowała go uspokoić. Niestety – ona również zostala wyzwana. Wtedy to partyjne koleżanki posła Niesiołowskiego widząc, że sytuacji wymyka się spod kontroli odsunęły go od nas. Wielokrotnie byłam świadkiem chamskiego zachowania Niesiolowskiego, ale moim zdaniem przekroczyły tym razem wszelkie granice. Oczywistym jest chyba dla wszystkich fakt, że zarówno wcześniej jak i teraz Niesiołowski jest “wypuszczony”do tzw. zadania specjalnego – opluwania i znieważania PiS. Nie mam wątpliwości, że nie tylko dostał na to przyzwolenie, ale jest to jego główne polityczne zadanie.

Adam Zawadzki: Czy w zwiazku z tym wydarzeniem zamierza zwrocic sie pani do Komisji Etyki Poselskiej z wnioskiem o ukaranie posla Niesiolowskiego?

Jolanta Szczypińska: Nie zastanawiałam sie jeszcze nad wnioskiem do komisji etyki, bo to że wypowiedzi Niesiolowskiego już od dawna nie maja nic wspólnego z etyką poselską i kulturą debaty publicznej jest oczywiste. Wątpię czy kolejny wniosek cokolwiek zmieni. Dopóki Niesiołowski będzie wykonywał zadanie zlecone przez liderów PO, dopóty żadnych konsekwencji ponosić nie będzie.

Adam Zawadzki: Premier Tusk jako winnych podgrzewania atmosfery debaty o emeryturach wskazal Jarosława Kaczynskiego i Janusza Palikota. Jak mozna to skomentowac?

Jolanta Szczypińska: Każdy, kto obserwował sejmową debatę mógł zauważyć, że Donald Tusk robił wszystko aby sprowokować opozycję. Tyle, że mu się nie udało. Palikot jako jego sojusznik, i tzw. zbrojne ramię pospieszyl mu z pomocą. Bardzo znamienny jest brak reakcji marszałek Kopacz na haniebny słowa Palikota , to było po prostu wpisane w scenariusz tej debaty, a Palikot odegrał zreszta jak zawsze swoją rolę.

Adam Zawadzki: Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Kazimierz Kutz i wreszcie Stefan Niesiołowski – Ci politycy znani sa z ostrego jezyka wobec pani ugrupowania. Czy czeka nas dalsza tabloizacja życia publicznego w Polsce?

Jolanta Szczypińska: W polityce często używa sie ostrych sformułowań wobec konkurentów. Niestety to z czym mamy obecnie do czynienia, wypowiedzi Palikota, Niesiolowskiego czy Sikorskiego samo prostu prymitywne i chamskie. Obawiam, się, że agresja ze strony tych polityków będzie wzrastać. Taka „palikotyzacji“ życia publicznego jest nieprzywidywalna i dramatyczna.

 

Chcesz wyrazić swój protest przeciwko zachowaniu posła Niesiołowskiego?

Zajrzyj!

Niesiołowski albo zdrowie: Decyzja należy do Ciebie

 

Źródło: Adam Zawadzki – Wilczy  Świat