Pogrzeb śp. Barbary Szendzielarz

Szanowni Państwo !

W piątek 30 marca 2012 r., w wieku 73 lat zmarła Barbara Szendzielarz (ur. 16 XI 1939 r.) – córka legendarnego mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. “Łupaszka”.

Niestety, jak  poinformował Dom Pomocy Społecznej “Kombatant”, nie są oni w stanie sfinansować pochówku córki mjr. “Łupaszki”, zgodnie z jej ostanią wolą, w symbolicznej mogile swojego ojca, na Cmentarzu  Powązki Wojskowe w Warszawie.

Poruszeni losem córki wielkiego Bohatera, który dla Polski poświęcił swoje życie oraz rodzinę zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli. Nie pozwólmy, by Bohaterowie, którzy w czasach komuny cierpieli niedolę zostali zapomnieni. Kochani, pomóżcie w spełnieniu ostatniej woli Pani Barbary Szendzielarz!

Zbiórkę pieniędzy na pogrzeb Barbary Szendzielarz organizuje Małgorzata Gosiewska, warszawska posłanka Prawa i Sprawiedliwości i prezes Fundacji Nasza Solidarność.

 

Datki na pochówek można wpłacać na specjalny numer konta:

Fundacja „NASZA SOLIDARNOŚĆ”

ul. Nowy Świat 42/4

00-363 Warszawa

Nr IBAN: (PL) 41 1020 1156 0000 7002 0113 1465

(SWIFT: BPKO PL PW)

z dopiskiem:

„DAROWIZNA na pogrzeb Barbary Szendzielarz”

 

Fundacja “Nasza Solidarność” po dokładnym rozliczeniu przedłoży do publicznej wiadomości sprawozdanie finansowe, a ewentualne środki, które pozostaną zostaną przeznaczone na upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Akcję wspiera także Radio Wnet. Na Facebooku utworzono specjalną stronę na której będą zamieszczane informacje w jaki sposób można przekazać “cegiełki” na pochówek Barbary Szendzielarz, a także kiedy odbędzie się jej pogrzeb. Szczegóły na: http://www.facebook.com/events/250375938391763/

oraz w profilu Radia Wnet na Facebooku

 

Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji pogrzebu mogą też kontaktować się z pracownikami biura poselskiego Małgorzaty Gosiewskiej przy ul. Żelaznej 75 w Warszawie.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI !