Platforma SKOK-ami w Prawo i Sprawiedliwość. Kolejny raz!

23 września rozpoczęło się 101 posiedzenie Sejmu RP. Obrady potrwają trzy dni. – Pierwsze godziny środowych obrad to jasny dowód na to, że przedostatnie w tej kadencji posiedzenie Sejmu zostanie zdominowane przez SKOK-i. A zatem będziemy świadkami kolejnej próby szkalowania polskich spółdzielczych kas, oczywiście w ramach kampanii PO – mówi poseł Małgorzata Gosiewska.

Poseł Małgorzata Gosiewska przypomina, że temat SKOK-ów trwa w Sejmie od wielu miesięcy. – Platforma co rusz uderza SKOK-ami w Prawo i Sprawiedliwość. To SKOK-i miały być bronią PO na naszego kandydata na Prezydenta RP, a dziś już wolą Narodu Prezydenta RP Andrzeja Dudę. To SKOK-i mają odebrać naszemu ugrupowaniu wiarygodność i transparentność. I działając w tym kierunku Platforma nie przebiera w środkach – ocenia poseł Małgorzata Gosiewska.

Powołanie Komisji Śledczej, która zbadała by historię SKOK- ów – m.in.  taki wniosek zawiera prezentowane w środę sprawozdanie z działalności sejmowej podkomisji zajmującej się funkcjonowaniem ustawy i SKOK-ach.

– To doskonale wpisuje się w przyjętą przez rząd PO-PSL narrację bezpodstawnie szkalującą sektor SKOK. To nic innego, jak polityczny atak PO na nasze ugrupowanie, bardzo ale to bardzo brudna kampania – mówi poseł Małgorzata Gosiewska.