PiS zarejestrowało listy kandydatów

PiS zarejestrowało w wyborach samorządowych ponad 31 tys. kandydatów, o 2 tys. więcej niż PO – poinformował w piątek szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński. Przedstawił plan kampanii, podczas której bardzo aktywny ma być prezes partii Jarosław Kaczyński.

Brudziński ocenił na konferencji prasowej, że partia z roku na rok „ma się coraz lepiej”. Świadczy o tym – jego zdaniem – m.in. to, że PiS zarejestrowało większą liczbę kandydatów niż przed czterema laty.

Szef Komitetu Wykonawczego poinformował, że kobiety stanowią około 30 proc. kandydatów; średnia wieku kandydatów PiS to 44 lata.

Rzecznik sztabu wyborczego PiS Jacek Sasin przedstawił kalendarz spotkań Jarosława Kaczyńskiego w związku z kampanią. W przyszły czwartek Prezes PiS ma spotkać się w Warszawie z dziennikarzami i omawiać szczegóły programu samorządowego. W przyszłą sobotę i niedzielę będzie uczestniczył w konwencjach wojewódzkich w Łodzi i Lublinie. Wcześniej o problemach aglomeracji warszawskiej Jarosław Kaczyński porozmawia z lokalnymi działaczami w Wołominie (woj. mazowieckie).

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość