PiS wygrało I turę wyborów w Elblągu!

W toczących się w ostatnią niedzielę wyborach, przy wysokiej frekwencji (ponad 36%) PiS zdobyło blisko 37% głosów do Rady Miasta, a kandydat PiS Jerzy Wilk 31,79%. Jest to wynik o 10% lepszy od kandydatki PO, która uzyskała 21,25%. 

Elblążanom pragniemy podziękować za tak duże zaufanie. To dzięki ich głosom zrobiliśmy pierwszy krok na drodze o lepszy Elbląg. Przed nami druga tura, która zdecyduje o tym, czy Elbląg dostanie szanse na rozwój, czy też będzie kontynuować zły, arogancki sposób rządzenia PO i jej koalicjantów. Musimy zmobilizować wszystkie siły, by przekonać mieszkańców Elbląga i wygrać II turę wyborów.

Dziś ważne jest, by postawić na realną zmianę. Wszyscy kandydaci, którym nie udało się wejść do drugiej tury mieli wiele ciekawych i odmiennych od PO punktów w swoich programach. Wielu z nich otwarcie przeciwstawiało się rządom odwołanego w referendum Prezydenta.

Cieszy również dobry wynik głosowania do Rady Miasta. PiS zdobył 10 mandatów, PO 7, SLD – 5, a KWW Witolda Wróblewskiego – 3. Wszystkim nowo wybranym radnym serdecznie gratuluję!

Przegrana PO w Elblągu ma także inny, krajowy wymiar. Jest to spektakularna, osobista porażka Donalda Tuska. Mimo jego osobistego zaangażowania PO przegrała z kretesem w mieście, które do tej pory było uważane za wieloletni bastion tej partii.