Obchody Dnia Patrona SKPnaW św. Wojciecha

22 kwietnia uroczystą mszą świętą sprawowaną przez proboszcza Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech ks. Karola Kozłowskiego SChr. w Kościele Polskim w Budapeszcie członkowie Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha rozpoczęli obchody święta patrona stowarzyszenia. Podczas mszy świętej w której uczestniczyli goście z Polski oraz wierni z tut. parafii Chór św. Kingi pod dyrekcją Sylwestra Rostettera wykonał premierowo “Hymn do św. Wojciecha” autorstwa kompozytora, organisty katedry poznańskiej Krzysztofa Wilkusa.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie polonijne w Domu Polskim. Podobnie jak w mszy uczestniczyły w nim przybyłe na święto Polonii i Polaków za Granicą panie: poseł na Sejm PR Małgorzata Gosiewska i wicedyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ Regina Jurkowska oraz kierownik Referatu Konsularnego Ambasady RP w Budapeszcie Anna Derbin i przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech Halina Csúcs. Z Warszawy przybyła również nasza polonijna koleżanka – współzałożycielka i wieloletnia prezes Stowarzyszenia KPnaW Monika Molnárné Sagun.

Przypominamy, że w dniu 23-go kwietnia (poniedziałek) o godz.17.00 w Bazylice św. Stefana w Budapeszcie przy ołtarzu św. Wojciecha odbędzie się uroczysta msza święta sprawowana w intencji członków Stowarzyszenia.

Źródło: Polonia Online