O Gruzji w Szemudzie

16 listopada, w związku z zaproszeniem Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Szemudzie oraz Pani Poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, Poseł Małgorzata Gosiewska wzięła udział w spotkaniu “Lech Kaczyński – przyjaciel Gruzinów”, które odbyło się w Centrum Seniora “Barbara” w Szemudzie.

Poniżej przedstawiamy relację portalu super-polska:

“Jak można było się dowiedzieć na spotkaniu, pani Poseł Małgorzata Gosiewska jest m.in. Przewodniczącą Polsko – Gruzińskiej Grupy Parlamentarnej i jej związki z tym krajem są bardzo silne. Często tam jeździła z pomocą humanitarną na tereny zniszczone podczas tzw. wojny pięciodniowej z Rosją i odwiedza ten kraj do dzisiaj. Ma tam dużo przyjaciół i chętnie ich odwiedza.

Na spotkanie do Szemuda przyjechała ze studentką z Gruzji, Kateriną która uczy się w Polsce. Małgorzata Gosiewska opowiadała m.in. o tym jak wspaniałym narodem są Gruzini i jak bardzo cenią Polaków ,o aktualnej sytuacji politycznej w Gruzji, o tym, że były wicepremier tego kraju jest przetrzymywany w ciężkich warunkach w więzieniu i Unia Europejska nie upomina się o jego uwolnienie. O tym, że Gruzja się zmienia po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych i niedawnych prezydenckich i o wielu innych ciekawych sprawach. Były też wspomnienia o św. pamięci Prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego roli w umocnieniu niezależności politycznej Gruzji.”

Źródło: www.super-polska.pl