Niedzielne spotkanie z mieszkańcami Ostrołęki.

W niedzielę Poseł Małgorzata Gosiewska odwiedziła Ostrołękę, gdzie razem z Posłem Arkadiuszem Czartoryskim złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Reżimu Komunistycznego, znajdującego się na skwerze im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

O godz. 16 wspólnie z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz Posłem Wojciechem Jasińskim spotkała się z mieszkańcami Ostrołęki.

Poseł Arkadiusz Czartoryski przypomniał, że Ostrołęka jest ważnym dla regionu miastem, które w Programie Prawa i Sprawiedliwości zostało wymienione dwukrotnie: w związku z rozbudową elektrowni oraz przyznaniem rządowych środków na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych. To znak, że Prawo i Sprawiedliwość traktuję Ostrołękę, w skali kraju miasto średnie, niezwykle poważnie. – zauważył Poseł Czartoryski.

Poseł Małgorzata Gosiewska odnosząc się do problemów lokalnych podkreśliła znaczenie prowadzenia przez Ostrołękę polityki pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego i Żołnierzach Wyklętych. Jest to niezwykle ważne, bo jak wynika z ostatnich badań 40% badanych w razie wybuchu konfliktu nie zamierza nic poświęcić dla Ojczyzny. Polacy nie czują się związani z Polską. – podkreśliła Małgorzata Gosiewska.

 Niezwykle ważną jest prowadzona przez obecne samorządowe polityka obniżania podatków na transport, która umożliwiła lokalnym przedsiębiorcom rozwinięcie firm transportowych. Umożliwiła także dalszy rozwój oraz wykorzystanie potencjału lokalnych uczelni technicznych. – zauważyła. – Większość transportu idzie z Ostrołęki na wschód. Dlatego tak ważne jest prowadzenie przez Państwo Polskie mądrej polityki wschodniej. Polityki zagranicznej kontynuującej działania podjęte przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zawsze powtarzał że „im więcej będziemy mieć przyjaciół na Wschodzie, tym bardziej będą się z nami liczyć na Zachodzie”.