Polityczne Pisanki

Zapraszam do wzięcia udziału w aukcji “Poselskie Pisanki”

Celem naszej świątecznej zbiórki jest pomoc w budowie kościoła w Surgucie na północnej Syberii.
Proboszczem tej jednej z największych parafii na świecie jest polski ksiądz, Jarosław Mitrzak.

Dzięki Waszej pomocy cena “mojej” pisanki skoczyła o parę złotych… Dziękuję. Ale to ciągle mało 🙁
Kościół z tego nie powstanie…

Proszę polubcie tą informację o akcji i udostępniajcie ją na swoich stronach.

 

Link do strony aukcji “Poselskich Pisanek”: http://allegro.pl/poselskie-pisanki-malgorzata-gosiewska-autograf-i2248172861.html

 

______________________________________________________________________________________

 

Prasa o akcji “Polityczne Pisanki”

Polityczne jaja na Allegro. Wylicytuj PiS-anki

 

To nie są zwykłe wielkanocne jaja. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości swoimi autografami przyozdobili PiS-anki, które można licytować na internetowych aukcjach.

Świąteczna zbiórka charytatywna PiS: grupa posłów z Jarosławem Kaczyńskim na czele zadebiutowała na Allegro z pisankami. Liderem licytacji jest wielkanocne jajko z podpisem prezesa Kaczyńskiego. Chętnych jest 13. Obecna cena to 275 zł.

Do środy wieczór można wybierać między autografami siedmiu polityków PiS. Nr. dwa cenowego rankingu jest Mariusz Kamiński wiceprezes partii i były szef CBA. Ma ośmiu zainteresowanych, cena sięga 64 zł. Poza tym na liście są pisanki Małgorzaty Gosiewskiej, Jacka Sasina, Przemysława Wiplera, Adama Kwiatkowskiego, Jana Tomaszewskiego i Artura Górskiego (obecnie najniżej w rankingu, cena 15 zł).

Akcji patronuje Małgorzata Gosiewska warszawska posłanka, szefowa Fundacji “Nasza Solidarność”. W rozmowie z “Gazetą” podkreśla, że sam pomysł wpłynął z szeregów Forum Młodych, czyli partyjnej młodzieżówki, a ona z chęcią się w projekt włączyła.

Pieniądze z licytacji wspomogą budowę kościoła w Surgucie na północnej Syberii. W informacji na stronach internetowych warszwawskiego PiS czytamy, że “proboszczem tej jednej z największych parafii na świecie jest polski ksiądz, Jarosław Mitrzak”. – Młodzi ludzie sami znaleźli tę parafię – mówi Małgorzata Gosiewska. – Ksiądz był mile zaskoczony inicjatywą. To pierwsza tego typu inicjatywa, ale zapewniam, że nie ostatnia. Zależy mi, by nieco odejść od twardej polityki, ku sprawom społecznym, dlatego wsparłam Forum Młodych.

Wprawdzie posłowie PiS nie są autorami wielkanocnych pisanek, ale mieli prawo do wyboru tej, która przypadła im najbardziej do gustu. Styropianowe modele jaj przystrajali działacze młodzieżówki. Politycy składali autografy. Jako pierwszy, lider rankingu czyli Jarosław Kaczyński. – Sama widziałam, że podpis złożył bezpośrednio przed posiedzeniem komisji łączności z Polakami na Wschodzie, więc momencie symbolicznym – mówi posłanka Gosiewska.

Zobacz wszystkie PiS-anki: Wielkanocna aukcja PiS-u