MSZ stawia na ” doświadczenie”…

9 września poseł Małgorzata Gosiewska wzięła udział w posiedzeniu Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Na posiedzeniu rozpatrywano kandydaturę Janusza Skolimowskiego na Ambasadora RP w Republice Białorusi. Poseł Małgorzata Gosiewska wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec tej kandydatury.

– Życiorys Janusza Skolimowskiego jest wielką “czerwoną kartą”, którą można podpisać jednym słowem „ PRL”. Był między innymi inspektorem w Ośrodku Badania Przestępczości w Ministerstwie Sprawiedliwości ( 1969-1974), inspektorem w Komitecie Centralnym PZPR ( 1974-1977), I sekretarzem w Ambasadzie PRL w Moskwie ( 1977-1980).  Do tego w oświadczeniu lustracyjnym przyznał się do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL. Jest absolwentem Akademii Dyplomacji w Moskwie. Ta kandydatura to dla mnie jasny dowód, że MSZ stawia na „doświadczenie” w jak najgorszym wydaniu – ocenia poseł Małgorzata Gosiewska.

Poseł Małgorzata Gosiewska na posiedzeniu Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec takiej kandydatury.  – Jednak posłowie PO nie wzięli uwagę moich argumentów. Swoją postawą posłowie PO pokazali, gdzie naprawdę mają honor – kwituje poseł Małgorzata Gosiewska.

IMG_10084127800257