Skip to content

Małgorzata Gosiewska

Poseł na Sejm RP / Wicemarszałek Sejmu

  • Aktualności
  • O Mnie
  • INTERPELACJE
  • #RaportGosiewskiej
  • MEDIA
  • Kontakt

MEDIA

Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_s-ShVDyC4qM Noc Wielkanocna jest Nocą nadzwyczajną, to właśnie wtedy Chrystus pokonuje ostatecznie Mroki Śmierci. Zmartwychwstając przynosi Życie, Pokój i Nadzieję!
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych! 🐑
Noc Wielkanocna jest Nocą nadzwyczajną, to właśnie wtedy Chrystus pokonuje ostatecznie Mroki Śmierci. Zmartwychwstając przynosi Życie, Pokój i Nadzieję!
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych! 🐑
Życzenia Wielkanocne od Małgorzaty Gosiewskiej - Wicemarszałek Sejmu RP
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_s-ShVDyC4qM
❄⭐🎄🎁

Wigilia to szczególny czas dla każdego. 
To czas przede wszystkim SPOTKANIA.

Przyjmijcie Państwo również ode mnie życzenia dobra i pokoju! 
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
❄⭐🎄🎁







FB: https://www.facebook.com/Ma%C5%82gorzata-Gosiewska-Pose%C5%82-na-Sejm-RP-185149134887824
Instagram: https://www.instagram.com/malgorzata_maria_gosiewska/
Życzenia Wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia A.D. 2020.
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_UUYa7XEWu9E
Sofia Sołowjowa ma 16 lat. Jej ojciec, Jurij Sołowjow, w maju 2014 roku wstąpił jako ochotnik do batalionu "Donbas", gdzie pełnił funkcję medyka. 

“Mój ojciec przeszedł przez cały koszmar tzw. Iłowajskiego Kotła. Kiedy oddziały ukraińskiej armii wychodziły przez "zielony korytarz", jechał na końcu kolumny i widział, jak jego przyjaciół bezlitośnie rozstrzeliwuje rosyjska armia, a artyleria rozrywa na kawałki pojazdy wojskowe i ludzi. Zostali otoczeni i nie mieli już jak się bronić. Tata zdecydował się, by wychodzić z otoczenia na własną rękę. Oddanie się do niewoli było dla niego najstraszniejszym - dlatego, że mogło to sprowadzić niebezpieczeństwo na naszą rodzinę. Od tego czasu nikt go nie widział. Nie znaleźliśmy go ani wśród poległych, ani wśród jeńców. Ostatni sms od taty brzmiał "Bardzo was kocham, żyję" - opowiada dziewczynka. 

Oficjalna liczba osób zaginionych podczas konfliktu w Donbasie nie jest znana. Zgodnie z ukraińskim prawem, po trzech latach od zaginięcia zakłada się, że żołnierz poległ, nawet jeśli są przesłanki, że jest w niewoli. Również ojciec Sofii został oficjalnie uznany za poległego, mimo że rodzina nie wie, co się z nim stało i nigdy nie znaleziono ciała. 

“Kiedy mój tata bronił miasta Artemiwsk, do batalionu przyjechali dziennikarze z Polski. Ponieważ tata idealnie znał polski język, a także był odpowiedzialną i otwartą osobą, został wybrany do opieki nad bezpieczeństwem gości z Polski. Jestem bardzo wdzięczna Polakom za ich nieobojętność! Już dwa razy miałam szczęście odwiedzić ich wspaniały kraj i mieć przyjemność rozmów z tymi szczerymi i dobrymi ludźmi. Niedawno za pieniądze Ambasady Polski w Kijowie dostałam nowoczesnego laptopa. Jestem bardzo wdzięczna za ten prezent, bo pomoże mi uczyć się zdalnie podczas pandemii, dzięki czemu w przyszłości uda mi się zdobyć wyższe wykształcenie."

Tekst: Monika Andruszewska

Świadectwa z niewoli zostały nagrane samodzielnie przez jeńców i ich bliskich w ramach projektu Małych Grantów Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie „Wsparcie podczas kryzysu COVID w zakresie aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia i rozwoju organizacji samopomocowych stworzonych przez ukraińskich jeńców wojennych i ich rodziny – w celu nagłośnienia przypadków łamania praw człowieka podczas konfliktu zbrojnego z Rosją”, którego wykonawcami jest Zjednoczenie Rodzin Osób Zaginionych "Nadzieja" przy wsparciu katowickiego Stowarzyszenie Pokolenie.
"Sofia, która od 6 lat czeka na powrót taty z wojny" - #RaportGosiewskiej
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_pMiuhdR8348
Ołeksij Kodźman był w niewoli wspieranych przez Rosję separatystów przez ponad dwa lata. Został uwolniony w 2017 roku w ramach wymiany jeńców między Ukrainą i nieuznawanymi republikami ludowymi. Po powrocie do domu musiał zostać poddany operacji wątroby, uszkodzonej podczas tortur.

“Byłem świadkiem tortur i zabójstw jeńców wojennych i cywilnych zakładników. Mam dowody na zamordowanie jeńca w 2016 roku, ale niestety do tej pory nie znam jego nazwiska.  W niewoli byłem torturowany. Znęcano się też nade mną psychologicznie. (...)  
Z tego co wiem, w 2015 roku polska posłanka i wicemarszałek sejmu, Małgorzata Gosiewska przekazała do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze raport o zbrodniach Rosji w Donbasie. Niestety dane, które przekazała do Trybunału, obejmują tylko początek wojny. Naszych świadectw tam nie ma, ponieważ wyszliśmy z niewoli o wiele później. Mam wielką nadzieję, że Polska będzie kontynuować swoją niezmiernie ważną pracę w tym kierunku!” - mówi były jeniec. 
 
Według danych podawanych przez ukraińskie władze, w niewoli na terenach Donbasu jest wciąż przetrzymywanych ok. 250 obywateli Ukrainy. 

Tekst: Monika Andruszewska

Świadectwa z niewoli zostały nagrane samodzielnie przez jeńców i ich bliskich w ramach projektu Małych Grantów Ambasady RP „Wsparcie podczas kryzysu COVID w zakresie aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia i rozwoju organizacji samopomocowych stworzonych przez ukraińskich jeńców wojennych i ich rodziny – w celu nagłośnienia przypadków łamania praw człowieka podczas konfliktu zbrojnego z Rosją”, którego wykonawcami jest Zjednoczenie Rodzin Osób Zaginionych "Nadzieja" przy wsparciu katowickiego Stowarzyszenia "Pokolenie".
"Ołeksij Kodźman - Historia wojskowego w niewoli" - #RaportGosiewskiej
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_mx5hFK1bRpY
"Gdy wspierani przez Rosję separatyści utworzyli na terenie Doniecka nieuznawaną republikę ludową, Ołena Piech i jej córka Izabela uciekły do Odessy. Ale gdy pozostała w Doniecku babcia przeżyła wylew, Ołena zaczęła odwiedzać rodzinne miasto, by opiekować się chorą staruszką.   

"Podczas jednego z takich przyjazdów, w sierpniu 2018 roku, moją mamę aresztowali uzbrojeni wojskowi i wywieźli w nieznanym kierunku. Mamę uwięziono na terenie jednej z jednostek wojskowych w Doniecku, gdzie codziennie siedmiu rosyjskich katów nieludzko torturowało ją prądem elektrycznym, dusiło torbą foliową  i biło, dopóki nie dowiedli jej do próby samobójstwa. Mama podcięła sobie żyły tępym i rdzawym przedmiotem,  który przez przypadek znalazła w celi. Własną krwią napisała na ścianie pożegnalną wiadomość." - opowiada jej córka, Izabela. 

Matka Izabeli została skazana na 13 lat więzienia pod zarzutem “zdrady ojczyzny”, jak pokazowy sąd określa nieuznawaną republikę.

Ołena Piech ma pochodzenie żydowskie. Dziś jest za to prześladowana w niewoli. Podczas aresztowania miała na sobie ulubiony naszyjnik z Gwiazdą Dawida. Został jej obcięty nożem podczas przesłuchania. Ołenie udało się jednak zachować Gwiazdę i przechowuje ją do tej pory, jako swój jedyny skarb. O Gwieździe Dawida wspomina między innymi w wierszach, które stale pisze w więzieniu separatystów. Córka odczytała nam jeden z nich: 

“Zapłakała” 

Podwójną ciągłą zdołam przebić  
Z błędnego koła wyrwę się  
Obejmę jedynego przyjaciela  
W serce miłość tchnę jak wiarę   
Podrę ją jak wstrętny list,   
Co wyroku jest świadectwem  
Jak przypomnienie tortur duszy  
Jak na żyłach bandaż z czerwoną plamą  

Podwójną ciągłą zdołam przebić  
Rozdartą w środku  
Mnie już nie boli 

Jak pies, co się wyrwał z jatki   
Rozniosę wszelkie przeszkody do celu  
Każdy mój nerw napięty jak struna  
Oddech rzęzi, wyschnięte gardło  
W źrenicach tęskni rdzawy księżyc  
Sierść zgęstniała od wilgoci  

Przebiję, aby tylko dobiec  
Serce chce się wyrwać z pyska  
Jak dumne zwierzę, wzywa mnie zwycięstwo  
Choć nóż na gardle, porwę ich na strzępy  

Dobiegnę, widzę już zielone światło,  
Tylko tą podwójna ciągłą przejść  
Powstać z tych piekieł obiecałem  
I Tobie, że do lata wrócę  

Wytrwałem, nie zgasła moja gwiazda  
I na szyi jaskrawo się skrzy  
Podwójną ciągłą już przebiłem  
Opadłem z sił, ale zdążyłem... ona wyszła mi naprzeciw.

Według danych podawanych przez ukraińskie władze, w niewoli na terenach Donbasu jest wciąż przetrzymywanych ok. 250 obywateli Ukrainy." 

Tekst: Monika Andruszewska


Świadectwa z niewoli zostały nagrane samodzielnie przez jeńców i ich bliskich w ramach projektu Małych Grantów Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie „Wsparcie podczas kryzysu COVID w zakresie aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia i rozwoju organizacji samopomocowych stworzonych przez ukraińskich jeńców wojennych i ich rodziny – w celu nagłośnienia przypadków łamania praw człowieka podczas konfliktu zbrojnego z Rosją”, którego wykonawcami jest Zjednoczenie Rodzin Osób Zaginionych „Nadzieja” przy wsparciu katowickiego Stowarzyszenie Pokolenie.
"Izabella Piech, która czeka na powrót Mamy z niewoli" - #RaportGosiewskiej
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_gN8lePJt7Bk
"Gdy wspierani przez Rosję separatyści utworzyli na terenie Doniecka nieuznawalną „republikę ludową” Waleryj Nedosekin pracował jako dyrektor liceum przy Donieckiej Akademii Transportu Samochodowego. W październiku 2016 roku został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Ukrainy. Podstawą do aresztowania były jego wpisy na Twitterze - amatorskie fotografie z życia w Doniecku, W katowniach separatystów spędził ponad rok. Jak podkreśla mężczyzna – jest gotowy zeznawać dla Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o przeżytych torturach i innych zbrodniach, których był świadkiem w niewoli. Według danych podawanych przez ukraińskie władze, w niewoli na terenach Donbasu jest wciąż przetrzymywanych ok. 250 obywateli Ukrainy." - Monika Andruszewska

Świadectwa z niewoli zostały nagrane samodzielnie przez jeńców i ich bliskich w ramach projektu Małych Grantów Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie „Wsparcie podczas kryzysu COVID w zakresie aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia i rozwoju organizacji samopomocowych stworzonych przez ukraińskich jeńców wojennych i ich rodziny – w celu nagłośnienia przypadków łamania praw człowieka podczas konfliktu zbrojnego z Rosją”, którego wykonawcami jest Zjednoczenie Rodzin Osób Zaginionych „Nadzieja” przy wsparciu katowickiego Stowarzyszenie Pokolenie.
Waleryj Nedosekin, były jeniec - #RaportGosiewskiej
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_oa8I5oida5I
Przed nami ostatnie godziny kampanii wyborczej. 
Niedzielne głosowanie to jedna  z najważniejszych decyzji Polaków po 1989 r. 
Premier Jarosław Kaczyński Prezes Prawa i Sprawiedliwości wie na kogo zagłosuje 13 października!

Zachęcamy do łapek w górę i udostępniania!
Jarosław Kaczyński zagłosuje na Małgorzatę Gosiewską
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_E_B-wdUNHcE
Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu wyborczego Małgorzaty Gosiewskiej.
Spot wyborczy Małgorzaty Gosiewskiej
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_gdYjBji-A_s
- Małgorzata Gosiewska pozostała osobą ciepłą, wrażliwą, dla której los innych ludzi nie jest obojętny. - #wybieramGosiewską

Karol Kühn
Radny Rady Miejskiej Brwinów
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości
Karol Kuhn wspiera Małgorzatę Gosiewską
YouTube Video UCBk3xi5UUwFwoO3HDmEVxaQ_XAA2gGGzD1M
Load More... Subscribe
2011
2012
Kancelaria Prezydenta
Facebook
Twitter
Play-circle
Instagram
Małgorzata Gosiewska - Poseł na Sejm RP

22 hours ago

Małgorzata Gosiewska -  Poseł na Sejm RP
"Na zawsze w pamięci" 🇵🇱Emisja felietonu dzisiaj:TVP Polonia o godz. 1️⃣8️⃣:5️⃣0️⃣TVP Wilno o godz. 1️⃣6️⃣:5️⃣4️⃣ i 2️⃣1️⃣:4️⃣5️⃣.Zachęcam do obejrzenia. 🖥️ ... See MoreSee Less

Photo

View on Facebook
· Share

Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email

Małgorzata Gosiewska - Poseł na Sejm RP

1 day ago

Małgorzata Gosiewska -  Poseł na Sejm RP
11. rocznica katastrofy smoleńskiej 🕯️🇵🇱Samolot z 96 pasażerami na pokładzie udający się do Katynia na obchody 70. rocznicy sowieckiej zbrodni rozbił się o godzinie 8:41 nieopodal lotniska wojskowego Smoleńsk-Siewiernyj. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie, wśród których byli Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, parlamentarzyści, rodziny ofiar katyńskich, urzędnicy państwowi, kombatanci, wojskowi, duchowni, funkcjonariusze BOR i załoga samolotu. ... See MoreSee Less

Photo

View on Facebook
· Share

Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email

malgorzata_maria_gosiewska

W Chicago odszedł śp. Jerzy Cercwadze-Wardisiani W Chicago odszedł śp. Jerzy Cercwadze-Wardisiani, pseudonim "Brawura", Powstaniec Warszawski, syn gruzińskiego oficera kontraktowego, Przyjaciel.
Człowiek o niezwykłej sile ducha, żywym i pogodnym usposobieniu. Przez wiele lat regularnie uczestniczył w organizowanych przeze mnie obchodach rocznicowych zdobycia przez Powstańców niemieckiego posterunku żandarmerii - Nordwache - umiejscowionego przy ulicy Żelaznej w Warszawie.
Niech Pan mu wynagrodzi wszystkie trudy i da życie wieczne!
Żegnaj Przyjacielu!

Fotografie zrobione podczas wizyty w Chicago w 2019 roku.

#Nordwache #powstaniewarszawskie #powstaniec #pamięć #pamiętamy
☝️☝️☝️ PL/GE/ENG 🇵🇱🤝🇬🇪 ☝️☝️☝️ PL/GE/ENG

🇵🇱🤝🇬🇪
Przewodniczyłam spotkaniu Polskiej Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji, które w formie hybrydowej odbyło się w Sejmie. 
Wraz z posłami i senatorami z Polsko-Gruzińskiej Grupy Parlamentarnej, przedstawicielami kierownictwa Departamentu Wschodniego MSZ oraz Panem Mariuszem Maszkiewiczem ambasadorem RP w Tbilisi dyskutowaliśmy przede wszystkim o bieżącej sytuacji w Gruzji
Podczas spotkania jednogłośnie został przyjęty tekst stanowiska Polskiej delegacji do ZP na temat sytuacji w Gruzji. 
Zachęcam do zapoznania się z tym stanowiskiem.

Fot. Kancelaria Sejmu/Anna Strzyżak

#Polska #gruzja #współpraca #georgia
Przewodniczyłam Polskiej Delegacji XXII sesji Zgr Przewodniczyłam Polskiej Delegacji XXII sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. 🇵🇱🇱🇹
Nasze rozmowy dotyczyły m.in. przygotowań do obchodów 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz 30. rocznicy wznowienia stosunków dyplomatycznych.
Poruszaliśmy także zagadnienia dotyczące współpracy infrastrukturalnej i energetycznej.
Ważnym tematem była także realizacja zapisów polsko – litewskiego Traktatu z 1994 r. w postaci obowiązku zagwarantowania mniejszościom narodowym należnych im praw i w tym kontekście ocena sytuacji mniejszości polskiej na Litwie.
Przedstawiciele obydwu państw odnieśli się także do aktualnej sytuacji na Białorusi, co znalazło wyraz we wspólnej uchwale.
Na zakończenie wspólnych obrad zostało podpisane przeze mnie oraz wiceprzewodniczącego Seimasu Pauliusa Saudargasa wspólne Oświadczenie.

Zapraszam do obejrzenia konferencji prasowej 
👇👇👇
https://youtu.be/FHs7LcGu5KM

Fot. Kancelaria Sejmu/Anna Strzyżak

#sejm #Polska #Litwa #Seimas #sejmrp #wicemarszałeksejmu #oświadczenie #gosiewska #dialog
#Białoruś #bielarus #żywiebiełaruś #lightforb #Białoruś #bielarus #żywiebiełaruś #lightforbelarus
Rodzina Ulmów, Irena Sendlerowa, Jan Karski czy A Rodzina Ulmów, Irena Sendlerowa, Jan Karski czy Aleksander Ładoś to tylko niektóre osoby spośród  7100 Polaków oficjalnie uznanych przez Insytutu Yad Vashem za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Wiemy, że osób, które ratowały ludność żydowską w czasie II wojny, było znacznie więcej. Dzisiaj, w Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką czcimy Ich pamięć!

#dzieńpamięcipolakówratującychżydów #pamiętamy #ulmowie #historia #historiapolski
Jeśli dziś jest 1️⃣9️⃣ marca to znaczy, Jeśli dziś jest 1️⃣9️⃣ marca to znaczy, że mamy #imieninymarszałka 😊
Celebracja imienin „ojca Niepodległej" Józefa Piłsudskiego ma swoją długą historię. Została zapoczątkowana w 1915 r. przez legionistów Marszałka. Szczególnie hucznie obchodzono je w okresie II Rzeczypospolitej.
Żona Marszałka Aleksandra Piłsudska, tak o tym dniu pisała we Wspomnieniach:
„Imieniny męża nieodmiennie przewracały normalny tryb życia w Sulejówku. Od wczesnego rana przygrywały w ogródku orkiestry 7. pułku i I. pułku szwoleżerów. Goście zatłaczali pokoje od rana do wieczora. Krewni, przyjaciele, bliscy znajomi, reprezentacje wojskowe, POW, legioniści, przedstawiciele najrozmaitszych organizacji i wiele, wiele innych osób przybywało nawet z krańców Polski, aby zapewnić męża o swej lojalności, przywiązaniu i miłości.”

Szczególne imieniny obchodził Józef Piłsudski na Maderze w 1931 r. Wtedy to otrzymał ponad milion (❗) kartek z życzeniami z Polski. Podczas II wojny światowej również w tym dniu oddawano Mu hołd. Nawet uwięzieni w Katyniu oficerowie pamiętali o Jego imieninach. 
Panie Marszałku, my również Pamiętamy! 🇵🇱

Laurkę dla Marszałka przygotowała moja 6,5 letnia wnuczka Klara ❤️, z którą niedawno prezentowałam korzystanie z AED.

#marszałekpiłsudski #józefpiłsudski #pamiętamy #imieniny #pamięć
Load More... Follow on Instagram

Biuro Poselskie

Małgorzaty Marii Gosiewskiej

ul. Żelazna 75, 00-867 Warszawa

biurozelazna@gmail.com

tel.:  +48 22 620 28 58

  • W związku z nowymi obostrzeniami
    biuro czynne w środę i piątek
    w godz. od 9:00 do 15:00
  • w godz. od 15:00 do 17:00
    prosimy o kontakt pod nr tel.: 505 987 034 

Copyright © 2021 Małgorzata Gosiewska | Polityka Prywatności
Signify Dark by WEN Themes
Scroll Up