Kwesta na rzecz polskich cmentarzy w Lwowie

W okresie między 1 a 4 listopada współpracownicy Biura Poselskiego Małgorzaty Gosiewskiej  wraz z Forum Młodych PiS i działaczami z innych dzielnic Warszawy wzieli udział w kweście  Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich na rzecz ratowania polskich cmentarzy we Lwowie. Choć pogoda była gorsza niż w ubiegłych latach, a kryzys finansowy coraz bardziej zagląda ludziom w oczy, odwiedzający Cmentarz Wolski i Powązkowski nie zawiedli i puszki szybko zapełniały się pieniędzmi.

Tradycyjnie, największe zainteresowanie kwestą, wykazywali rodowici Lwowianie jak i ich potomkowie. Dla wolontariuszy z naszego komitetu, była to świetna okazja, by dowiedzieć się trochę o wspaniałej historii Lwowa i Kresów Wschodnich od ich mieszkańców i naocznych świadków tragicznych wydarzeń związanych z agresją ZSRR i wysiedleniami. 

Równie dużym sukcesem zakończyła się kolejna akcja, w której jako komitet PiS Wola mieliśmy udział – sprzedaż zniczy Caritas, którą w okresie Wszystkich Świętych prowadził na Cmentarzu Wolskim szef komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Wesołej Cezary Jurkiewicz. Już po kilku godzinach sprzedaliśmy ponad 1000 zniczy, z których całkowity dochód zasili akcje Caritasu.

Tekst i zdjęcia: Maciek Binkowski