Konferencja prasowa na granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

1 maja na granicy województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Prezes Jarosław Kaczyński oraz „dwójki” startujące do Parlamentu Europejskiego: poseł Małgorzata Gosiewska – Kandydatka Ziemi Mazowieckiej oraz poseł Andrzej Duda, startujący z okręgu świętokrzysko-mazowieckiego. Kandydatom towarzyszyli: szef Mazowieckiego PiS poseł Marek Suski i skarżyski poseł PiS Andrzej Bętkowski.

Konferencja zorganizowana została 1 maja – w Dniu Święta Ludzi Pracy. Odbyła się na granicy powiatów szydłowieckiego i skarżyskiego, powiatów, których znakiem rozpoznawczym jest wysoki poziom bezrobocia. Nie sposób więc było nie odnieść się do problemu bezrobocia. – Mamy tu, na tym terenie szczególną sytuację. W powiecie szydłowieckim bezrobocie na poziomie 39%, a w powiecie skarżyskim blisko 30%. Bezrobocie, to nie tylko nieszczęście tych, którzy pracy nie mają – to także ciągłe poczucie zagrożenia, tych których prace mają, to zaniżanie płac, to umowy śmieciowe… Ten stan nie jest przypadkiem, jest efektem pewnej polityki. Jest wynikiem braku szacunku dla ludzi pracy. (..) Ludzie chcą mieć pracę, ludzie chcą mieć pracę tutaj – w Polsce. Władza powinna dbać o takie regiony jak ten, w którym jesteśmy. Powinna dbać, a nie dba i nie szanuje ludzi. My chcemy dbać o interes wszystkich ludzi, a dzisiaj najważniejszym z tych interesów jest właśnie praca…  – powiedział prezes PiS.

Podczas konferencji zainaugurowano także akcję edukacyjno-patriotyczną “Spotkanie z Flagą”. To wspólna akcja działaczy i sympatyków świętokrzyskiego i mazowieckiego Prawa i Sprawiedliwości.  Dla potrzeb tej akcji zostały uszyte dwie gigantyczne biało-czerwone flagi – każda długa na 50 metrów. 2 maja (w Dniu Flagi) będzie można je zobaczyć w kilku miastach na terenie województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego.

– Flaga Państwowa jest symbolem łączącym wszystkich Polaków. Jest jednym z elementów naszej przynależności oraz wyrażania szacunku wobec historii i naszych przodków, którzy za biało – czerwone barwy oddawali swoje życie. Dzień Flagi RP stał się świętem zachęcającym nas do celebrowania niepodległości i wspominania naszej długiej, często zawiłej, ale jakże ciekawej historii. – powiedziała poseł Małgorzata Gosiewska.

– 2 maja pamiętajmy, by w oknach swych domów wywiesić flagę Rzeczypospolitej Polskiej – symbol naszej dumy narodowej. W ten sposób oddamy hołd naszej historii, oddamy hołd tym wszystkim, którzy w walce o niepodległą Polskę złożyli na ołtarzu historii najwyższą ofiarę, oddali swe życie” – powiedział poseł Andrzej Duda.

Po konferencji prezes PIS Jarosław Kaczyński wraz z działaczami złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem poświęconym żołnierzom 36 Dywizji Piechoty,  którzy w dniach 7 i 8 września 1939 roku pod Barakiem stoczyli bohaterską bitwę z niemieckim najeźdźcą.

2

20140501_154911

1