Interwencja ws. szkoły na Sołtyka

Niewiele wolskich szkół może się pochwalić takim standardem jak Centrum Szkolenia Ustawicznego przy ul. Kajetana Sołtyka. W Zespole Szkół działa Centrum Kształcenia Ustawicznego i szkoła dla dorosłych z kilkudziesięcioletnią tradycją. Należą do niego dwa gimnazja, dwa licea, dwa technika i jedna szkoła zawodowa. Mieści się tu także jedyna w Warszawie Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej.

Remont CKU trwał trzy lata i kosztował 8 milionów złotych. Dziś można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z najnowocześniejszych szkół w Warszawie. Mieszczą się w niej sale wykładowe do nauczania języków, pracownie informatyczne, w których uczą się zarówno słuchacze szkoły, jak i wolscy seniorzy. Są w niej biblioteka, nowoczesna stołówka i sala konferencyjna. Oprócz tego w grudniu za blisko 100 tysięcy oddana została pracownia fryzjerska, w której odbywają się lekcje i egzaminy przygotowujące do zawodu. Szkoła ta powinna stanowić chlubę dla naszego miasta.

Z nieznanych przyczyn w lutym tego roku Ratusz zadecydował jednak o zmianie siedziby szkoły. Przyczyna? Zapotrzebowanie straży miejskiej na nowe powierzchnie biurowe…

Uczniowie i personel szkoły nie mogą uwierzyć, że taka jest właśnie decyzja władz miasta. Mają przenieść się do i tak już dziś przepełnionej i znacznie odbiegającej od obecnych standardów szkoły przy ul. Księcia Janusza. Szkoły, która tak naprawdę lata świetności ma już dawno za sobą i od lat czeka na generalny remont.

Tymczasem urzędnicy swoją decyzję tłumaczą chęcią lepszego wykorzystania budynku przy ul. Sołtyka…

Decyzji nie rozumieją również radni Prawa i Sprawiedliwości Dzielnicy Wola, którzy współpracująć z Poseł Małgorzatą Gosiewską będą dążyć do pozostawienia placówki CKU przy ul. Sołtyka. Pani Poseł Małgorzata Gosiewska, po rozmowie z dyrekcją i nauczycielami, złożyła w tej sprawie interwencje poselską do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

______________________________________________________________________

Prasa o przeniesieniu CKU: http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/straznicy-zabieraja-nam-szkoe_318854.html

 

GALERIA ZDJĘĆ: