Bizony – NIE na rzeź! Pracownicy – NIE na bruk!

b5

W dniu 1 lipca o godz. 11:00 na dziedzińcu zespołu Pałacowo – Parkowego w Kurozwękach odbyła się konferencja prasowa pod tytułem „Bizony – NIE na rzeź! Pracownicy – NIE na bruk!”. W konferencji wziął udział właściciel kompleksu, Pan Marcin Popiel, oraz Poseł Małgorzata Gosiewska wraz z Posłem Andrzejem Bętkowskim.

 

Poseł Gosiewska zarzuciła bezduszność urzędnikom, którzy po tylu latach funkcjonowania hodowli postanowili ją zlikwidować. Stwierdziła również, że jest to wspaniałe miejsce dla turystyki i rozwoju tego regionu, które daje pracę około 80 osobom. Jej zdaniem Pan Popiel jako prywatny przedsiębiorca zainwestował w rekultywację zarówno Pałacu jak i całego kompleksu, nadając temu miejscu dawny blask. -To jest miejsce, w które zainwestował prywatny przedsiębiorca i zamiast otrzymać wsparcie ze strony państwa i urzędników napotyka na przeszkody. To nie jest państwo, które jest życzliwe przedsiębiorcom!- powiedziała Poseł Gosiewska.

 

Na zakończenie głos zabrał właściciel hodowli Bizonów, Pan Marcin Popiel, który podkreślił, że bizony są zwierzętami stadnymi, więc od stada się nie oddzielają a ogrodzenie hodowli jest bardziej solidne, niż wymagają tego przepisy. W ciągu 15 lat istnienia hodowli nie było żadnego przypadku ucieczki bizona. Ponadto bizon nie jest gatunkiem inwazyjnym, narażony jest na takie same choroby jak żubr czy bydło hodowlane. Hodowla Pana Marcina jest pod stałą kontrolą miejscowych weterynarzy oraz specjalisty z Belgii – Oliviera Bertranda.

 

Na zakończenie konferencji przybyli Posłowie wraz z pozostałymi uczestnikami konferencji podpisali petycję w sprawie obrony bizonów.

 

W sprawie hodowli bizonów w Kurozwękach Poseł Małgorzata Gosiewska wydała oświadczenie w trakcie 96. posiedzenia Sejmu RP. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią pod linkiem: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/wypowiedz.xsp?id=109&data=09-07-2015&nr=3377&posiedzenie=96&symbol=OSWIADCZENIE

oraz:

http://beta.videosejm.pl/video/39997-posel-malgorzata-gosiewska-oswiadczenie-z-dnia-09-lipca-2015-roku?fb_action_ids=781182058671747&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.VZ7oMSmBZJI.like&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B722362147886467%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%22.VZ7oMSmBZJI.like%22%5D

b b1 b2 b3 b4  b7