Bielany mają w końcu własny Punkt Paszportowy!

Gdy 13 lutego 2012 r. skontaktował się z Panią Poseł Małgorzatą Gosiewską Radny Dzielnicy Warszawa-Bielany Pan Ryszard Zakrzewski, z prośba o zapoznanie się ze sprawą powołania w dzielnicy punktu paszportowego, z zatroskaniem przyjęła ona fakt, że pomimo upływu trzech lat od otwarcia nowego gmachu Urzędu Dzielnicy, nowoczesnego i funkcjonalnego budynku, którego celem było skupienie w jednym miejscu wszystkich komórek administracji, Dzielnica Bielany nie posiadała własnego Punktu Paszportowego.
 

Prośba o jego otwarcie wypłynęła od samych mieszkańców dzielnicy, zmęczonych koniecznością dojazdu do mocno obłożonej placówki przy ul. Kruczej w Śródmieściu. Zirytowanych faktem, że większość, często mniejszych dzielnic, posiada swoje własne Punkty Paszportowe.
 

W odpowiedzi na pismo Pani Poseł z dnia 19 marca 2012 r. Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski zapewnił o głębokim zainteresowaniu i pełnym poparciu dla otwarcia na Bielanach Punktu Paszportowego.
 

Dzięki podjętej współpracy, 5 października 2012 r. w Urzędzie Gminy Bielany został otwarty, długo wyczekiwany przez mieszkańców Bielan, Punkt Paszportowy.