#AmbasadorBushcraftu

Od dzisiaj już oficjalnie jestem Ambasadorem Bushcraftu!
Na konferencji prasowej w Ośrodku Edukacji Leśnej w Celestynowie wspólnie z Ministrem Klimatu i Środowiska Michałem Kurtyką, Wiceministrem Edwardem Siarką i p.o. dyrektorem generalnym Lasów Państwowych Józefem Kubicą zaprezentowaliśmy program „Zanocuj w Lesie”. 🌳🌲
Od ponad roku zmagamy się z pandemią COVID-19 i jej skutkami – izolacją, brakiem ruchu, lękiem przed zakażeniem czy powikłaniami pokowidowymi.
Wyjście do lasu, kontakt z naturą to znakomita forma powrotu do równowagi. #Bushcraft to sposób na to, by budować pozytywne emocje. Lasy Państwowe promując miejsca przyjazne bushcraftowi otworzyły obszary, które są naturalnymi zasobami zdrowotnymi, a dłuższe w nich przebywanie jest kluczem do utrzymania zdrowia.
Bushcraft to radość z prostych rzeczy. Filiżanka herbaty lub kawy smakuje milion razy lepiej na łonie natury, szczególnie wśród szumu liści i śpiewu ptaków. Małe rzeczy, które uważamy za oczywiste w życiu codziennym, na świeżym powietrzu stają się rzeczywistością i przygodą.
Małe “leśne” sukcesy budują poczucie wartości i pewności siebie.
Zachęcam Państwa do zanocowania w lesie, zwłaszcza teraz, gdy są specjalnie wyznaczone do tego miejsca.
 
Już jako #AmbasadorBushcraftu wraz p. Michałem Kurtyką Ministrem Klimatu i Środowiska, wzięłam udział w sadzeniu drzew na terenie Nadleśnictwa Celestynów w ramach trwającej akcji „Łączą nas drzewa”. Tereny leśne zajmują niemal 1/3 powierzchni naszego kraju, co daje nam pod tym względem miejsce w europejskiej czołówce. Przyroda to nasze dobro narodowe i musimy o nie wspólnie dbać.
 
 
fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ; Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki